• FOLIA BOPP Thermal Film DO LAMINOWANIA NA GORĄCO firmy YIDU Group Co Ltd

Folia BOPP jest gładką, przezroczystą, stabilizowaną termicznie folią polipropylenową, orientowaną dwukierunkowo, z warstwą klejową aktywowaną na gorąco. Charakteryzuje się dobrym przyleganiem do druków niemal zaraz po foliowaniu, co ułatwia kontrolę jakości i poddawanie ich kolejnym procesom obróbki. Nie zawiera rozpuszczalników, przez co nie stwarza zagrożenia pożarowego, a zafoliowany wydruk jest czysty i doskonałej jakości. Dzięki procesowi foliowania uzyskuje się błyszczące lub matowe wykończenie druku, uwypuklenie szczegółów i podbicie barw oraz zabezpieczenie materiału przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi, wilgocią itp.
Folię BOPP stosuje się do foliowania zadrukowanych arkuszy papieru, kartonu, papieru syntetycznego i zadrukowanych folii, a także do dobrych gatunkowo papierów i kartonów. Foliowanie szorstkich powierzchni nadaje im doskonały efekt gładkości i połysku.
Prawidłowe zafoliowanie wymaga co najmniej 24 - godzinnego schnięcia arkuszy po wydrukowaniu. Papiery pokryte woskiem, silikonem, lakierem lub są mocno proszkowane zazwyczaj nie nadają się do foliowania. Folię należy nakładać w temperaturze 100 do 130°C, jednak zaleca się programowanie procesu foliowania w zależności od materiału, który ma być foliowany. Aby uzyskać doskonały rezultat temperatura, docisk i prędkość foliowania muszą być dokładnie dobrane.

Dostępne typy folii: BOPP Thermal Film Clear
BOPP Thermal Film Matte
- błyszcząca
- matowa
grubość 30 µm
grubość 33 µm
Standardowa średnica tulei: 76 mm    
Standardowa długość roli: 2500 m    
Szerokość roli: 350 mm do 700 mm    

Opakowanie jednostkowe: 2500 m - rola    

 
© 2007 Grafmaj