PUDRY DRUKARSKIE angielskiej firmy RUSSELL~WEBB LTD

Celem stosowania pudrów jest mechaniczne oddzielenie świeżo wydrukowanych arkuszy w stosie i dostarczenie do nich wystarczającej ilości powietrza, które ma za zadanie wysuszyć farbę lub lakier.

  • PUDRY STANDARDOWE TYPU "R" I "S"

Produkowane są na bazie gatunków żywnościowej skrobi ziemniaczanej oraz bardzo małej ilości dodatków, z których żaden nie jest szkodliwy dla zdrowia. Posiadają atest PZH. Występują w postaci białego, miałkiego proszku o wielkości cząsteczek do 50 µm. Są nierozpuszczalne w wodzie w temperaturze pokojowej, tworzą roztwór koloidalny w wodzie o temperaturze 90°C.
Pudry o ziarnistości 15 i 25 µm stosuje się do druku na papierze, natomiast 50 µm puder przeznaczony jest do druku na kartonie.
Dostępna ziarnistość: 1,5 R
2,5 S
5,0 R
- 15 µm
- 25 µm
- 50 µm
Opakowanie jednostkowe: 3 lub 4 kg - kanister plastikowy

  • PUDRY ROZPUSZCZALNE TYPU "V"

Produkowane na bazie czystego ekstraktu cukru oraz bardzo małego procenta dodatków, z których żaden nie jest szkodliwy dla zdrowia. Posiadają atest PZH. Są całkowicie rozpuszczalne w wodzie w temperaturze pokojowej, dzięki czemu idealnie nadają się do druku wielozmywalnego: puder zastosowany do pierwszego nałożenia zostanie zmyty przy drugim nałożeniu itd. Występują w postaci białego, drobnego proszku o wielkości cząsteczek do 40 µm. W temperaturze powyżej 165°C zamieniają się w karmel.
Zastosowanie pudrów zmywalnych ogranicza warstwę pudru na obciągu gumowym i można z nich korzystać przed lakierowaniem czy laminowaniem. Należy unikać stosowania pudrów wraz z emiterami promieniowania podczerwonego (IR).
Dostępna ziarnistość: 2,0 V
4,0 V
- 20 µm
- 40 µm
Opakowanie jednostkowe: 3 lub 4 kg - kanister plastikowy

 
© 2007 Grafmaj